105.7 The Hawk logo
Get our free mobile app

WEDNESDAY, FEB. 8

NJSIAA TOURNAMENT

SECTIONAL FINALS

 

Group 5

North 1

1-Passaic Tech 33, 2-Clifton 31

144
Naseem Abdelaziz (Passaic Co Tech-Voc) over Ronny Sandoval (Clifton) (Dec 4-2)
150
James Conklin (Passaic Co Tech-Voc) over Jarvis Rodriguez (Clifton) (MD 14-3)
157
Ricardo Balanzategui (Passaic Co Tech-Voc) over Joseph Geleta (Clifton) (Dec 2-1)
165
Omar Tarecky (Passaic Co Tech-Voc) over Joseph Dumeng (Clifton) (Fall 0:52)
175
Reily Garcia (Clifton) over Lucas Duchi (Passaic Co Tech-Voc) (Fall 1:09)
190
Nick Doktor (Clifton) over Sultan Seddik (Passaic Co Tech-Voc) (Fall 3:53)
215
Joseph Abill (Clifton) over Unknown (For.)
285
Jason Dixon (Passaic Co Tech-Voc) over Isaac Cazimovski (Clifton) (Dec 2-1)
106
Muhammad Abuhadba (Passaic Co Tech-Voc) over Numan Kitapci (Clifton) (Dec 9-3)
113
Imran Shaweesh (Clifton) over Talan Mangasi (Passaic Co Tech-Voc) (Fall 3:08)
120
Ismael Vertedor (Passaic Co Tech-Voc) over Jason Cancel (Clifton) (Fall 1:00)
126
Deven Desai (Clifton) over Sultan Mussadik (Passaic Co Tech-Voc) (MD 13-3)
132
Najati Salim (Clifton) over Tyler Whartnaby (Passaic Co Tech-Voc) (Dec 16-10)
138
Adam Hamdeh (Passaic Co Tech-Voc) over Adam Salman (Clifton) (TF 17-2 4:56)

 

North 2

1-Phillipsburg 46, 3-Westfield 17

120
Gavin Geleta (Phillipsburg) over Luke Sluberski (Westfield) (MD 9-0)
126
Brandon Ribiero (Westfield) over Kyle Beenders (Phillipsburg) (MD 17-9)
132
Gavin Hawk (Phillipsburg) over Dylan Sontz (Westfield) (Fall 1:53)
138
Luke Geleta (Phillipsburg) over Ethan Composto (Westfield) (Dec 7-4)
144
Aidan Harper (Westfield) over Johnathon Roth (Phillipsburg) (Fall 3:23)
150
Richard DeRick (Westfield) over Patrick Day (Phillipsburg) (Dec 7-4)
157
Liam Packer (Phillipsburg) over Coby Linsky (Westfield) (TF 17-2 4:44)
165
Michael Murphy (Westfield) over Hunter Cleaver (Phillipsburg) (MD 12-2)
175
Connor Hille (Phillipsburg) over Luke Vaccaro (Westfield) (Fall 1:02)
190
Caleb Rivera (Phillipsburg) over Jake Zemsky (Westfield) (MD 18-5)
215
Logan Kries (Phillipsburg) over Cary Prichett (Westfield) (Dec 12-6)
285
John Wargo (Phillipsburg) over Sergio Cabrera (Westfield) (Fall 0:41)
106
Massimo Gonzalez (Phillipsburg) over Daniel Berardi (Westfield) (SV-1 5-3)
113
Dawson McWilliams (Phillipsburg) over Unknown (For.)

 

Central

3-Howell 34, 1-Hunterdon Central 33

190
DJ Henry (Howell) over Patrick Kaczmarek (Hunterdon Central Reg) (Fall 3:04)
215
Bennett Cayero (Hunterdon Central Reg) over Dane Colfer (Howell) (Dec 6-4)
285
Thomas Richards (Howell) over Ryan Seemon (Hunterdon Central Reg) (Dec 4-2)
106
Ryan Sherlock (Hunterdon Central Reg) over Mason Hultman (Howell) (Fall 4:35)
113
peter Plesh (Hunterdon Central Reg) over Kylie Gudewitz (Howell) (Fall 0:50)
120
Xavier Ortega (Howell) over Anthony Rossi (Hunterdon Central Reg) (Dec 6-5)
126
Sebastian Ortega (Howell) over Ahmed Hussain (Hunterdon Central Reg) (TF 26-11 0:00)
132
Giovanni Scafidi (Howell) over Owen HaLL (Hunterdon Central Reg) (Fall 3:48)
138
JJ Machnik (Howell) over Unknown (For.)
144
Rhett Washleski (Hunterdon Central Reg) over Aidan Grant (Howell) (TF 21-6 0:00)
150
Kieran Bruen (Howell) over Grant Thompson (Hunterdon Central Reg) (TF 16-0 0:00)
157
Henry Wilkinson (Hunterdon Central Reg) over Gavin Merkel (Howell) (Dec 7-6)
165
Jacob Saus (Hunterdon Central Reg) over Russell Halvorsen (Howell) (MD 13-2)
175
Thomas Brunetti (Hunterdon Central Reg) over Ray Purrelli (Howell) (Fall 1:30)

 

South

1-Southern 48, 3-Kingsway 14

106
Anthony Mason (Southern Regional) over Roman Villecco (Kingsway Regional) (Fall 0:30)
113
Attila Vigilante (Southern Regional) over Tyler Capra (Kingsway Regional) (TF 15-0 4:07)
120
Scottie Sari (Southern Regional) over Nathan Lubonski (Kingsway Regional) (Dec 7-4)
126
Nathan Taylor (Kingsway Regional) over David Ferrante (Southern Regional) (TF 16-1 3:57)
132
Conor Collins (Southern Regional) over Brendan Callahan (Kingsway Regional) (Fall 2:52)
138
David DiPietro (Kingsway Regional) over Wyatt Stout (Southern Regional) (Dec 5-4)
144
Hayden Hochstrasser (Southern Regional) over Tommy DiPietro (Kingsway Regional) (Dec 7-4)
150
Nick Bennet (Southern Regional) over Sean Kirwin (Kingsway Regional) (Dec 14-7)
157
Matt Henrich (Southern Regional) over Benjamin Dryden (Kingsway Regional) (Dec 7-0)
165
Mitch Bivona (Southern Regional) over Joseph Leone (Kingsway Regional) (MD 13-0)
175
Cole Velardi (Southern Regional) over Jack Gelato (Kingsway Regional) (Fall 0:45)
190
Collin French (Southern Regional) over Luke Van Schenk Brill (Kingsway Regional) (Dec 5-4)
215
Riley O`Boyle (Southern Regional) over Leonard Mears (Kingsway Regional) (Fall 1:37)
285
Christopher San Paolo (Kingsway Regional) over Alexander Skipper (Southern Regional) (Fall 4:47)

 

Group 4

North 1

1-Mount Olive 40, 3-Morris Knolls 36

138
Jack Bastarrika (Mt. Olive) over Brian Crossan (Morris Knolls Hs) (Fall 0:16)
144
Luke Shivas (Morris Knolls Hs) over Stephen Hayek (Mt. Olive) (Fall 0:17)
150
Dominic DelleMonache (Morris Knolls Hs) over Michael Machen (Mt. Olive) (Fall 3:40)
157
Tanner Perez (Mt. Olive) over Thomas Castello (Morris Knolls Hs) (Dec 6-4)
165
Gavin Gomes (Morris Knolls Hs) over Tyler Cumming (Mt. Olive) (Fall 3:15)
175
Tyler Bienus (Mt. Olive) over Anthony Forte (Morris Knolls Hs) (Fall 0:45)
190
Nicolas Gonzalez (Mt. Olive) over Nicholas Forgione (Morris Knolls Hs) (Fall 1:29)
215
Anthony Moscatello (Mt. Olive) over Cole Newton (Morris Knolls Hs) (MD 12-2)
285
Jackson Youtz (Mt. Olive) over Charles Young (Morris Knolls Hs) (TB-1 4-2)
106
Nate Gomes (Morris Knolls Hs) over Nicholas Orzillo (Mt. Olive) (Fall 3:55)
113
Brandon Beres (Mt. Olive) over Sam Allen (Morris Knolls Hs) (Fall 0:52)
120
Anthony Piemonte (Mt. Olive) over Niccolas D`Asti (Morris Knolls Hs) (Fall 1:21)
126
Elijah Frix (Morris Knolls Hs) over Unknown (For.)
132
Eamon Kinney (Morris Knolls Hs) over Unknown (For.)

 

North 2

1-North Hunterdon 34, 2-Watchung Hills 32

190
Alex Uryniak (North Hunterdon) over Alex Rodriguez (Watchung Hills Regional) (Fall 0:29)
215
Louis White (North Hunterdon) over Jon Barrera (Watchung Hills Regional) (Fall 3:38)
285
Brendan Raley (North Hunterdon) over Hunter Seubert (Watchung Hills Regional) (Dec 6-3)
106
Anthony DiAndrea (Watchung Hills Regional) over Joseph Celentano (North Hunterdon) (Fall 5:22)
113
Logan Wadle (North Hunterdon) over Vincent Glynos (Watchung Hills Regional) (Fall 2:53)
120
Cameron Kolakowski (Watchung Hills Regional) over Grant Goldan (North Hunterdon) (MD 14-4)
126
Jordan Bash (Watchung Hills Regional) over Shane Wysocki (North Hunterdon) (MD 20-8)
132
Vincenzo Darrow (North Hunterdon) over Michael Samayoa (Watchung Hills Regional) (Dec 7-4)
138
Lorenzo Percario (Watchung Hills Regional) over Joshua Joubert (North Hunterdon) (Dec 4-3)
144
Daniel DeLusant (North Hunterdon) over Cody Pritzlaff (Watchung Hills Regional) (Fall 3:14)
150
Christian Calvo (Watchung Hills Regional) over Evan Kinney (North Hunterdon) (Fall 1:27)
157
Aaron Yarnell (North Hunterdon) over Patrick Coleman (Watchung Hills Regional) (MD 8-0)
165
Luke Williams (Watchung Hills Regional) over Thales Gondim (North Hunterdon) (Fall 2:46)
175
Harry Liu (Watchung Hills Regional) over Brian Wilson (North Hunterdon) (Dec 5-3)

 

Central

2-Jackson Memorial 40, 1-Brick Memorial 19

175: Trey Tallmadge (BM) md William Kovacs, 8-0

190: Harvey Ludington (BM) p. Paul Novello, 0:22

215: Ben Szuba (BM) d. Justin Krosnicki, 10-6

285: Ryan Fischer (JM) p. Jordan Lizardi (BM), 1:53

106: Joseph Weikel (JM) d. Mike Napolitano, 11-6

113: Jason Seda (JM) d. Gavin Martin, 7-1

120: Luis Espinosa (JM) md. Ryan Henderson, 11-3

126: Jonathan Espinosa (JM) p. Jack Torre, 5:42

132: Anthony Santaniello (BM) p. Nikko Rucci, 2:34

138: Lucas Lipari (JM) d. Brody Elk, 6-2

144: Ryan Wolf (JM) d. Tommy Prince, 12-5

150: Cael Huxford (JM) d. Mason Pirnik, 6-4

157: John Calamia (JM) d. Max Wright, 9-2

165: Luke Hamann (JM) p. Christian Valanzola, 3:48

 

 

South

1-Shawnee 46, 6-Cherry Hill West 27

*Cherry Hill West deducted one team point for unsportsmanlike conduct*

132
Kristian Lenny (Cherry Hill West) over Brett Balzan (Shawnee) (Dec 2-1)
138
Ryan Schimpf (Cherry Hill West) over James Moriarty (Shawnee) (Fall 1:38)
144
Chris Ahrens (Shawnee) over Juan Abalos (Cherry Hill West) (Fall 1:18)
150
Josiah Canales (Cherry Hill West) over Matthew Quinn (Shawnee) (MD 13-2)
157
Nick Berckman (Cherry Hill West) over Avery Rubano (Shawnee) (Fall 2:47)
165
Lucas Estevez (Shawnee) over Joe Santiago (Cherry Hill West) (Fall 1:34)
175
Richard John (RJ) Hunnewell (Shawnee) over Ricardo Shirley (Cherry Hill West) (MD 9-0)
190
Anthony Horiates (Cherry Hill West) over Tyler Aschim (Shawnee) (Fall 3:17)
215
JoNathan Valentin (Cherry Hill West) over Alexander Kokolis (Shawnee) (Dec 8-2)
285
Jackson Harris (Shawnee) over Ross Worlds (Cherry Hill West) (Fall 2:20)
106
Mark Finelli (Shawnee) over Raheem Truluck (Cherry Hill West) (Fall 1:22)
113
Jordan Segal (Shawnee) over Brian Vu (Cherry Hill West) (Fall 3:03)
120
Ethan Staples (Shawnee) over Otto Sanchez (Cherry Hill West) (Fall 3:31)
126
Luke Sherlock (Shawnee) over Nate Camacho (Cherry Hill West) (Fall 4:22)

 

Group 3

North 1

1-Old Tappan 40, 3-Sparta 34

106
Connor White (Sparta) over Ryan O`Neill (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (Fall 4:23)
285
Bradley Maines (Sparta) over Jack Horgan (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (Fall 1:52)
106
Jonathan Rotolo (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Paige Weiss (Sparta) (TF 16-1 0:00)
113
Jack Drucker (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Peter Donnelly (Sparta) (Fall 3:22)
120
Daniel Olivo (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Patrick Bruseo (Sparta) (TF 21-6 0:00)
126
Sam Bodnar (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Eugene Donnelly (Sparta) (Fall 3:32)
132
Blake Brodersen (Sparta) over Timothy Lee (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (MD 16-4)
138
Justin Morrissey (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Ryan Hrenenko (Sparta) (Dec 6-4)
144
Logan Hrenenko (Sparta) over Joseph Velasquez (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (Fall 3:42)
150
Ryan Sullivan (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Anthony Petrock (Sparta) (Fall 2:41)
157
Nicholas Rotolo (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Liam Hassloch (Sparta) (Fall 0:53)
165
Sebastian Gomez (Sparta) over Robert Ferrara (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (Fall 1:36)
175
Nicholas Rossi (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) over Blake Winberry (Sparta) (Dec 5-2)
190
Eric Dau (Sparta) over Tyler Degnen (Northern Valley Regional (Old Tappan) HS) (Fall 2:19)

 

North 2

1-Warren Hills 41, 2-Cranford 21

150
Conor Hoefling (Cranford) over Tyler O`Neill (Warren Hills) (Dec 11-4)
157
Jordan Chapman (Cranford) over Ryan Hisko (Warren Hills) (Fall 0:35)
165
Cody Miller (Warren Hills) over quentin Connolly (Cranford) (Dec 9-3)
175
Michael Drazek (Warren Hills) over Lucas Esposito (Cranford) (TF 17-2 5:32)
190
shane Kanterman (Cranford) over Chris Whitehead (Warren Hills) (Dec 11-4)
215
Connor Klardie (Warren Hills) over Unknown (For.)
285
Jarett Pantuso (Warren Hills) over Unknown (For.)
106
Michael Daly (Cranford) over Augie Szamreta (Warren Hills) (Dec 2-1)
113
Davey Rhinehart (Warren Hills) over Ryder Connors (Cranford) (MD 12-1)
120
Charlie Piccione (Warren Hills) over Michael Tona (Cranford) (Dec 3-1)
126
Luke Scholz (Cranford) over Tyler Redfield (Warren Hills) (Fall 1:09)
132
Josh Lee (Warren Hills) over Jake Zarzecki (Cranford) (TF 17-2 1:58)
138
Shawn Redfield (Warren Hills) over Alex Muller (Cranford) (Fall 5:59)
144
Ryan Lundy (Warren Hills) over Dylan Jones (Cranford) (Dec 7-4)

 

Central

2-South Plainfield 37, 1-Hopewell Valley 30

106
Joseph Stanzione (South Plainfield) over Dean Meissner (Hopewell Valley Hs) (MD 16-7)
113
Dylan Hersh (Hopewell Valley Hs) over Justin Culver (South Plainfield) (Dec 4-1)
120
Nicholas Irizarry (South Plainfield) over Luke Caldwell (Hopewell Valley Hs) (MD 15-7)
126
Aldo Pigna (South Plainfield) over Rex Peters (Hopewell Valley Hs) (Dec 4-0)
132
Andrew Loniewski (South Plainfield) over Isaac Miller (Hopewell Valley Hs) (Fall 1:52)
138
Michael Meissner (Hopewell Valley Hs) over Daniel Gonzalez-Ross (South Plainfield) (Dec 7-3)
144
Nolan Hook (South Plainfield) over Adam Beigman (Hopewell Valley Hs) (Dec 6-5)
150
J.J. Giordano (South Plainfield) over Konrad Haugeto (Hopewell Valley Hs) (TF 19-4 5:22)
157
Vincent Conselina (South Plainfield) over Tim McKeown (Hopewell Valley Hs) (Fall 1:24)
165
Justus Niemeyer (South Plainfield) over Landon Schafer (Hopewell Valley Hs) (Fall 1:54)
175
Nate March (Hopewell Valley Hs) over Unknown (For.)
190
Chase Overman (Hopewell Valley Hs) over Unknown (For.)
215
Gael Vasquez (Hopewell Valley Hs) over Unknown (For.)
285
Jon Trainor (Hopewell Valley Hs) over Unknown (For.)

 

South

1-Delsea 53, 3-Jackson Liberty 9

113
Anthony Urso (Jackson Liberty) over Blaise Verdino (Delsea) (Dec 6-1)
120
Zavier Stokes (Delsea) over Tucker Pazinko (Jackson Liberty) (Dec 4-3)
126
Peter Abline (Jackson Liberty) over Ramone Alfonso-Arroyo (Delsea) (Dec 5-1)
132
Alex Zimmerman (Delsea) over Peter LaBianca (Jackson Liberty) (Dec 11-4)
138
Austin Boos (Delsea) over Irshod Nazurdinov (Jackson Liberty) (Fall 0:18)
144
Riley Boos (Delsea) over Jordan Ayyash (Jackson Liberty) (Dec 3-2)
150
Jamar Dixon Jr. (Delsea) over Matthew LaBianca (Jackson Liberty) (Fall 1:37)
157
salvatore marchese (Delsea) over Maximus Bandelt (Jackson Liberty) (Fall 0:52)
165
Tyson Derenberger (Delsea) over Jad-allah Jadhassan (Jackson Liberty) (Fall 1:08)
175
Charles Six (Delsea) over Unknown (For.)
190
Jake Klein (Jackson Liberty) over Danny Digiovacchino (Delsea) (SV-1 10-8)
215
Luke Maxwell (Delsea) over Kareem Fayed (Jackson Liberty) (TF 16-0 5:51)
285
Rocco Bennett (Delsea) over Luis Valente (Jackson Liberty) (Dec 3-0)
106
Gage Summers (Delsea) over William Huchko (Jackson Liberty) (Fall 0:40)

 

Group 2

North 1

1-High Point 43, 2-Jefferson 22

132
Michael VanderMeulen (Jefferson TWP) over Jayden Ruplall (High Point Regional) (TF 16-1 4:19)
138
Ty Woods (High Point Regional) over Joseph Connolly (Jefferson TWP) (Dec 5-2)
144
Eli Nosal (High Point Regional) over Christian Gould (Jefferson TWP) (Dec 6-4)
150
Bryan Tilney (Jefferson TWP) over Will Gomez (High Point Regional) (Dec 2-0)
157
Shane Woolf (High Point Regional) over Unknown (For.)
165
Ryan Flammer (Jefferson TWP) over Jack Kithcart (High Point Regional) (MD 8-0)
175
Joseph DiBiase (Jefferson TWP) over Dalton Yetter (High Point Regional) (MD 8-0)
190
Mason Mericle (High Point Regional) over Marchello Fiorentino (Jefferson TWP) (Fall 0:36)
215
Arik Hums (High Point Regional) over Alexander DaSilva (Jefferson TWP) (Fall 0:56)
285
Timothy Connolly (Jefferson TWP) over Unknown (For.)
106
Carson Citro (High Point Regional) over Christopher Frank (Jefferson TWP) (Dec 5-1)
113
Colton Jaust (High Point Regional) over Sean Callan (Jefferson TWP) (Fall 2:20)
120
Nick Clayton (High Point Regional) over Max Alonso (Jefferson TWP) (Fall 2:39)
126
Roman Citro (High Point Regional) over Ryan Jack (Jefferson TWP) (MD 9-0)

 

North 2

2-Gov. Livingston 42, 1-Caldwell 30

 

Central

1-Raritan 37, 2-Point Boro 27

190
Kieran Falzon (Raritan) over Tanner Hynes (Point Pleasant Boro) (TF 23-8 5:25)
215
Riyan Bhutto (Raritan) over Declan Pratt (Point Pleasant Boro) (Dec 3-2)
285
Tom Jeleniewski (Raritan) over Nick Vitale (Point Pleasant Boro) (MD 8-0)
106
Joseph DeAngelo (Point Pleasant Boro) over Nicholas Sheldrick (Raritan) (Dec 4-1)
113
Frankie Burgio (Point Pleasant Boro) over Aidan Davis (Raritan) (Dec 7-0)
120
Matt Erven (Raritan) over West Matta (Point Pleasant Boro) (Fall 0:32)
126
Ryan Mansueto (Raritan) over Jack Barger (Point Pleasant Boro) (Fall 1:41)
132
Alexander Delaurier (Raritan) over Garrett Weiland (Point Pleasant Boro) (MD 13-1)
138
Zach Reilley (Raritan) over Brayden Clark (Point Pleasant Boro) (Fall 0:38)
144
Nate Fletcher (Point Pleasant Boro) over Logan Acevedo (Raritan) (Dec 3-0)
150
Braden Kmak (Raritan) over Ryan Acquisto (Point Pleasant Boro) (Dec 6-5)
157
Jack Thompson (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
165
Tyler Criscuolo (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)
175
Brett Leschinski (Point Pleasant Boro) over Unknown (For.)

 

South

1-Haddonfield 33, 2-West Deptford 28

 

Group 1

North 1

1-Kittatinny 45, 2-Emerson/Park Ridge 21

*EPR deducted one team point for unsportsmanlike conduct*

190
Tucker Lockburner (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Jacob Shannon (Emerson/Park Ridge) (Fall 3:02)
215
Alex Laoudis (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Carlos Rivera (Emerson/Park Ridge) (Fall 2:56)
285
Christopher Kersul (Emerson/Park Ridge) over Bradley Kearney (Kittatinny Regional) (Dec 3-1)
106
Nate Shannon (Emerson/Park Ridge) over Troy Sharp (Kittatinny Regional Jr/Sr) (Fall 1:41)
113
Nikolas Martinez (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Joseph Dimotta (Emerson/Park Ridge) (Fall 1:29)
120
Ryan Messick (Emerson/Park Ridge) over Blake Giangrasso (Kittatinny Regional Jr/Sr) (Dec 9-6)
126
Matthew Constante (Emerson/Park Ridge) over Jacob Savage (Kittatinny Regional) (Dec 4-1)
132
Anthony Ferrari (Kittatinny Regional) over Paul Coombes (Emerson/Park Ridge) (Fall 1:47)
138
Chris Casale (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Nathan Leuck (Emerson/Park Ridge) (Fall 0:41)
144
Louden Mazzeo (Emerson/Park Ridge) over Andrew Knutelsky (Kittatinny Regional) (MD 10-2)
150
Reece Smith (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Martin Coombes (Emerson/Park Ridge) (Fall 1:47)
157
Bryce Coesfeld (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Jake Falotico (Emerson/Park Ridge) (Dec 10-4)
165
Ethan Dalling (Kittatinny Regional Jr/Sr) over Chase Monahan (Emerson/Park Ridge) (Fall 0:22)
175
Luke Macfie (Emerson/Park Ridge) over Kaleb Ogar (Kittatinny Regional Jr/Sr) (Dec 5-2)

 

 

North 2

1-Hanover Park 62, 2-Hasbrouck Heights 9

157
Massimo Mancini (Hanover Park Hs) over Oliver Fermin (Hasbrouck Heights) (MD 13-5)
165
Nando Ott (Hanover Park Hs) over David Drezek (Hasbrouck Heights) (Fall 3:55)
175
Connor Scuilla (Hasbrouck Heights) over Nick Inglima (Hanover Park Hs) (Fall 0:34)
190
Nick Davino (Hanover Park Hs) over Max Castro (Hasbrouck Heights) (Dec 7-0)
215
Vincenzo LaValle (Hanover Park Hs) over Juan Mendoza (Hasbrouck Heights) (Fall 2:31)
285
Anthony Rios (Hanover Park Hs) over Charles Tartaglia (Hasbrouck Heights) (Fall 1:51)
106
Nick DiFrancescantonio (Hanover Park Hs) over Nico Nipitella (Hasbrouck Heights) (Fall 1:36)
113
Giovanni Conte (Hanover Park Hs) over Dylan Dimone (Hasbrouck Heights) (Fall 2:50)
120
Kyle Von Seidelmann (Hasbrouck Heights) over Cristian Cesaro (Hanover Park Hs) (Dec 6-0)
126
Santino Danise (Hanover Park Hs) over Anthony Cummings (Hasbrouck Heights) (MD 15-6)
132
Joey Tantawi (Hanover Park Hs) over Andrew Parente (Hasbrouck Heights) (MD 12-0)
138
Joey Borrello (Hanover Park Hs) over Jake Olivero (Hasbrouck Heights) (Fall 1:47)
144
Jack Kovacs (Hanover Park Hs) over Jayden Chicaiza (Hasbrouck Heights) (TF 19-2 5:11)
150
Frank Spinelli (Hanover Park Hs) over Daniel Amendola (Hasbrouck Heights) (Fall 4:25)

 

Central

1-Delaware Valley 78, 3-Point Beach 3

113
Jake Taylor (Delaware Valley Regional) over Aidan Loughran (Point Pleasant Beach) (Fall 2:51)
120
Jaden Perez (Delaware Valley Regional) over Luke DeBenedett (Point Pleasant Beach) (Fall 1:22)
126
Matt Roche (Delaware Valley Regional) over PJ Niethe (Point Pleasant Beach) (Fall 1:22)
132
Jude Bowers (Point Pleasant Beach) over Michael Hasson (Delaware Valley Regional) (Dec 9-5)
138
Jackson Bush (Delaware Valley Regional) over Collin Hutton (Point Pleasant Beach) (Fall 0:45)
144
Ben Levy (Delaware Valley Regional) over Joe Beley (Point Pleasant Beach) (Fall 2:23)
150
Brayden Schneider (Delaware Valley Regional) over Aedan Finn (Point Pleasant Beach) (Fall 1:12)
157
Chris Colasurdo (Delaware Valley Regional) over Connor Loughran (Point Pleasant Beach) (Fall 1:15)
165
Kevin Roman (Delaware Valley Regional) over Sam Yedman (Point Pleasant Beach) (Fall 1:27)
175
Garett Tettemer (Delaware Valley Regional) over Roman Grauso (Point Pleasant Beach) (Fall 0:38)
190
August Savacool (Delaware Valley Regional) over Daniel Micheletti (Point Pleasant Beach) (Fall 0:25)
215
Anderson Olcott (Delaware Valley Regional) over Kevin Gambert (Point Pleasant Beach) (Fall 1:12)
285
Bryan Sozanski (Delaware Valley Regional) over Luca Perkins (Point Pleasant Beach) (Fall 5:07)
106
Owen Kucharski (Delaware Valley Regional) over Chris Napolitano (Point Pleasant Beach) (Fall 0:25)

 

South

1-Paulsboro 36, 3-Gloucester City 26

106
Derrik Horton (Paulsboro H.S.) over Kloi Tighe (Gloucester City JR/SR) (MD 15-3)
113
Hayden Holmes (Paulsboro H.S.) over Mason Johnson (Gloucester City JR/SR) (MD 12-2)
120
Aundre Hill (Paulsboro H.S.) over Gino Gambone (Gloucester City JR/SR) (MD 11-2)
126
Logan Sichelstiel (Paulsboro H.S.) over Harry Ulmer (Gloucester City JR/SR) (Fall 0:56)
132
Kyare Harvey (Paulsboro H.S.) over John Pfeffer (Gloucester City JR/SR) (Dec 8-3)
138
Chase Bish (Paulsboro H.S.) over John Daily (Gloucester City JR/SR) (Dec 9-2)
144
Jason Chiodi (Gloucester City JR/SR) over Sean Daniels (Paulsboro H.S.) (Dec 4-3)
150
Jacob Zearfoss (Gloucester City JR/SR) over Sawyer Cabanas (Paulsboro H.S.) (TF 16-1 1:43)
157
Roman Onorato (Paulsboro H.S.) over Chinggis McKnight (Gloucester City JR/SR) (Fall 2:00)
165
Leo Curran (Gloucester City JR/SR) over Unknown (For.)
175
Kaleb Wright (Gloucester City JR/SR) over Doug King (Paulsboro H.S.) (Fall 1:15)
190
Cody Gardzielik (Gloucester City JR/SR) over Austin Willetts (Paulsboro H.S.) (Dec 7-4)
215
Jeremy Smith (Gloucester City JR/SR) over Jared Hazel (Paulsboro H.S.) (Dec 8-3)
285
Jordan Eli (Paulsboro H.S.) over Bryan Gonzalez (Gloucester City JR/SR) (Fall 0:24)

 

 

 

NFL pros from New Jersey

There are more than 60 active pros with NJ roots.

More than 10 players who made it to the NFL conference championship games this year have NJ ties — and four active NFL quarterbacks were born in the Garden State.

Some of them may even be on your fantasy football team.

More From 105.7 The Hawk